Hizmetlerimiz

Server ve Storage

Şirket verilerinin depolanması ve korunması, operasyon sürekliliği için önem arz etmektedir. İşletmenizin ihtiyacına yönelik sunucu ve storage çözümleri ile verinin doğru bir şekilde depolanması, tekrar erişim ve felaket kurtarma analizleri yapılarak uzun ömürlü sistemler sunulur.

Yedekleme

Veriler işletmelerin olmazsa olmazı, operasyonun sürekliliği verilerin güvenli ve yedekli olmasını da beraberinde getiriyor. Zararlı yazılım, kullanıcı hataları veya donanım arızaları operasyonunuzu etkilemesin. İşletmenize uygun yedekleme çözümleri ile kesintisiz operasyon sağlayın.

Sanallaştırma

Sanallaştırma çözümleri, doğru donanım dağılımı ile daha az fiziksel cihaz kullanarak daha fazla verim elde etmemize olanak sağlar. Sunucu üzerinde doğru kaynak dağılımı yapılarak ekstra donanım maliyetlerini düşürür, sunucu bakımı ve yönetiminin daha az maliyetle yapılmasını sağlar.

İşletmeniz Kötü Senaryolara Hazır mı ?

Zararlı yazılımlar, kullanıcı hataları veya donanım problemleri işletmenizin operasyonunu etkilemesin.

Uç Nokta Güvenliği

Kullandığımız cihazların güvenliğini sağlamak veri kaybını önlemede önemlidir. Uç nokta güvenliği çözümleri ile işletmenizin verileri, zararlı yazılımlara ve tehditlere karşı korunur.

Firewall (Güvenlik Duvarı)

İşletmeniz BT sistemi hergün dışarıdan çeşitli tehditlere maruz kalmaktadır, ayrıca kullanılan cihazların ağ üzerinde güvenliği ve yetkilendirilmesi gerekmektedir. Kurumların kullandığı bilgisayarlar ve tüm ağ donanımlarının (yazıcı, el terminali vb.) ağ üzerinde denetimi ve gözlemi güvenlik duvarı ile yapılır. İşletmenin ihtiyacına uygun kurallar güvenlik duvarına işlenir ve olası tehditlere karşı önlem alınır.

DLP (Veri Sızıntısı Önleme)

DLP (Data Loss/Leak Prevention – Veri Kaybı/Sızıntısı Önleme) yazılımları ile sisteminizde bulunan verinin işlem ve kullanım durumlarını izleyebilir, istenmeyen veri çıkışlarını önleyebilirsiniz. DLP kurulumu sonrası işletmenize özel şablonlar ile veri erişimi sınırlandırılarak, istenmeyen erişimler ve sızıntılar engellenir.

E-Mail Gateway

İşletmelerin 1 numaralı iletişim kanalı olan e-mail ile, zararlı yazılım ve istenmeyen veri çıkışı tehditlerine maruz kalınıyor. E-Mail Gateway çözümleri, şirketinizin gelen ve giden postalarınızın kontrolü, SPAM filtresi, içerik filtresi ve arşivleme methodları ile verinizi ve dijital itibarınızı korumanızı sağlar.

Hotspot ve Loglama

Hotspot otel, restoran, kampüs ve havalimanı terminalleri gibi müşteri, misafir ve çalışanlarına internet erişimi sunan işletmeler için özelleştirilmiş bir sistemdir. 5651 sayılı yasaya uygun loglama ile çalışanlarınıza ve müşterilerinize yönetilebilir bir internet kullanımı sağlayın.

SIEM

Log analizine göre daha detaylı yapılandırma ve raporlama seçenekleri sunan SIEM (Security Information and Event Management) belirlenen kurallar ve politikalar yardımıyla tehdit oluşmadan önce tespit etmeye yarar. İşletmenizde kullanılan cihaz sayısı arttıkça ağınıza sızma noktaları da artar. Gerçek zamanlı raporlaması olası tehditleri algılayıp önlem almanızı sağlar.

En Güncel Çözümler

Verilerinizin güvenliği ve dijital itibarınız için en uygun ve güncel projeler üretiyoruz.

Network ve Uygulama Güvenliği

Olası güvenlik açıkları işletmenizin büyümesine engel olabilir. İşletmenizin ihtiyacına uygun güvenlik çözümleri ile olası tehditler önlenir.

Aktif ve Pasif Cihazlar

Birden fazla cihazın veri paylaşımı için kullandığı sisteme network adı verilir. İşletmenizde mevcut veya yeni kurulacak olan kabin ve cihazların kurulumu ve montajı uzman ekibimiz ile hayata geçirilir.

Yapısal Kablolama

İşletmenizde kullanılan cihazların birbiri arasında iletişimi ve enerji ihtiyacını sağlamak için kablolama sistemleri kullanılır. İhtiyacınıza uygun alt yapı projelendirmesi ile esnek ve entegre bir çalışma ortamı oluşturulur. Data alt yapısında fiber optik veya Cat6 kullanılır. Enerji alt yapılarınız için elektirik hat ve UPS çözümleri hayata geçirilir.

Ağ çözümleri sağlamada ihtiyaçlarınızı gözetiyoruz

İşletmenizin ihtiyacına yönelik ağ çözümleri ile geleceğe yönelik projeler gerçekleştiriyoruz.

Sızma Testi

İşletmenizin gerçekte ne kadar güvende olduğunun anlaşılması için çeşitli testler uygulanır. Bu testler sonucunda çıkan analiz ile sisteminizde düzenlemeler yapılarak tehdit oluşmadan önce önlenmesi sağlanır. Sisteminize düzenli yaptıracağınız sızma testleri ile güvenliğinizi en üst seviyelerde sağlar, veri kayıpları ve zararlı yazılımlara karşı işletmenizi korursunuz.

Proje Danışmanlığı

Operasyonlarınızın sürekliliği ve güvenliği için doğru ürün kullanmanız çok önemli. Lotis Bilişim olarak ihtiyacınıza uygun doğru çözümü projelendiriyoruz.

Bakım Anlaşması

İşletmenizde kullanılan cihazlar için periyodik bakım, yerinde servis, bilgisayar ve çevre birimleri tamiri, server kurulum ve destek ihtiyaçlarında doğru çözüm ortağıyız.

İşletmenizin Sürekliliğini Sağlıyoruz

İşletmenize uygun doğru BT çözümleri ile daha uzun ömürlü ve ekonomik projeler üretiyoruz.

Bilişim Teknolojileri İhtiyaçlarında Profesyonel Çözümler Üretiyoruz

İşletmeniz için ihtiyacı doğru analiz ederek daha düşük maliyetlerle sektörün kanıtlanmış ürünleri sunuyoruz.

BT Danışmanlığı

İşletmenizin BT ihtiyacına uygun modeller ile projelendiriyoruz.

Katma Değerli Hizmet

Operasyon kalitenizi arttırarak işletmenize değer katıyoruz.

Uzman Servis

İşletmenizin ihtiyacı olan teknik servis hizmeti, alanında uzman ekip ile sorunsuz çözülür.